İdrar Kaçırma Bitkisel Tedavi Yolları
15 Mayıs 2024

İdrar Kaçırma Bitkisel Tedavi Yolları

İdrar kaçırma bitkisel tedavi, idrar kaçırma sadece çocuklarda değil, yetişkinlerde de görülen bir sorundur. Özellikle kadınlarda daha fazla görülmektedir. Erkeklerdeki idrar kaçırma sorunları genellikle boşaltım sistemindeki sorunlara bağlı olarak gelişebilir. Kadınlarda ise özellikle menopoz sonrası etkili olmaya başlar. Kadınlardaki kas yapısı erkeklerden farklı olduğundan, doğum gibi bazı etkenlerden etkilenir. Zayıflamış kas yapısıyla birlikte kadınlar, öksürme, ıkınma, gülme gibi eylemlerde idrar kaçırma sorunu yaşarlar. Ne yazık ki bu kadar çok görülmesine rağmen, bundan mustarip olanlar genellikle doktora giderek tedavi olmayı tercih etmez. Bazıları bunu yaşamın getirdiği bir gelişme olarak görürken, bazıları da utandıklarından sorunlarını doktora bile söyleyemez. Bu durumda idrar kaçırma bitkisel tedavi yöntemlerini kullanmak belki çare olabilir. Ancak yine de bitkisel ürünleri bir uzmana danışarak kullanmakta yarar bulunmaktadır. Özellikle sürekli ilaç kullanan kişiler, gebe olanlar, emzirenler ve çocuklar açısından bunlara riayet edilmelidir.

İdrar kaçırma bitkisel tedavi yolları

Melisa otu ve karabaş otu: Bir tutam melisa otunu 1 su bardağı kaynamış sıcak suyun içinde 3-5 dakika demleyin. Daha sonra içine biraz karabaş otu ilave ederek, 3 dakika birlikte demlenmesini sağlayın. Bunu her gün içmek koşuluyla 21 gün süreyle uygulayın. Dilerseniz içine biraz şeker atarak tatlandırabilirsiniz. İdrar kaçırma sorununa bu yöntemle çare bulabilirsiniz.

Isırgan otu, civan perçemi, kuşburnu ile mayıs papatyası bitkilerinden aynı oranda bir kâseye alarak karıştırın. Bundan 1 tatlı kaşığı alarak, 1 su bardağı kaynamış sıcak suyun içine koyun. 10 dakika demleyerek, bitki çayını süzün. Bunu 2 saat arayla 1 su bardağı için.

Kişniş: 1 kahve kaşığı kişnişi 1 çay bardağı sıcak suda 10 dakika demleyerek, süzün. Bu karışımı 3 gün hazırlayarak için. İdrar kaçırma sorununa kısa sürede çare olacak bitkisel bir kürdür.

Kızıl ağaç kabuğu: 4 su bardağı suyun içine 10 gram kızıl ağaç kabuğu koyarak, 10 dakika kadar kaynatın. Bunu süzerek, günde 3 defa 2 yemek kaşığı için.

Yakı otu: Küçük yapraklı yakı otu ile hazırlanacak çayı içebileceğiniz gibi, günde 1 tatlı kaşığı yakı otunu tüketerek de idrar kaçırma sorununuza bitkisel çare bulabilirsiniz. Bitkinin içeriğinde flavonlar, tanenler, beta sitosterin gibi maddeler olduğundan, kullanılmaya başlandıktan sonra 1 ay içinde idrar kaçırma sorunu düzelmeye başlar. Bunu her yaştan kişi yine uzmana danışarak kullanabilir. 6 ay süreyle kullanıldığında, idrar kaçırma sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

İdrar Kaçırma Bitkisel Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Antibiyotik

Bebeklerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Antibiyotik

Güncel

İdrar Tahlilinde Kan Görülmesi Nedenleri?

İdrar Tahlilinde Kan Görülmesi Nedenleri?

Güncel

İdrarda Epitel Hücre Türleri ve Özellikleri

İdrarda Epitel Hücre Türleri ve Özellikleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6