Kesik Kesik İdrar Yapma Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Kesik Kesik İdrar Yapma Belirtileri ve Tedavisi

Kesik kesik idrar yapma, bu sağlık sorunu için özel model tanımlanmış bir meslek sınıfı olmasa bile, haşere ilacına maruz kalanlar, yakıt ve kimya endüstri çalışanları, aşırı manyetik alan ve cereyan endüstri çalışanlarında prostat kanserinin ek olarak sık görüldüğü belirtiliyor.

Bunun için karşın İdrar kesesi kanserinde ise vaziyet ek olarak çeşitli ve mesleklerle yakından bağlı. İdrar kesesi kanseri kimyevilerle yakından alakalı meydana geldiğinden, bilhassa kauçuk, boya, deri, kaplama ve alüminyum endüstri çalışanları ve kimya endüstri çalışanlarında çoğalmış bir riziko mevzu bahis oluyor. Tüm bu etkenler İlaveten sigara içimi de diğer tüm kanser hastalıklarında meydana geldiği benzeri prostat ve İdrar kesesi kanserine yakalanmak olasılığını kocaman oranda çoğalıyor.

'1 Dakikalık Kontrol ve Kan Taraması Hastalıkları Erken Merhalede Yakalayabiliyor!'

Prostat Kanseri Derneği Idare Heyeti Azası Doç. Dr. Faruk Yencilek; 'günümüzde, endüstrileşme, kimya sanayisinin büyümesi ve sigara kullanımının artmasıyla beraber yükseliş gösteren prostat ve İdrar kesesi kanseri, 1980'li senelerde ve 90'ların en başında geç evrelerde saptanırken, bu sabah her 2 kanser türü de gelişen teknolojiyle beraber erken merhalede yakalanıp başarıyla iyileştirme edilebiliyor. Prostat kanserinde ise bir dakikalık rektal kontrol ve kanda inşa edilmiş olan PSA ölçümü tanı edilebiliyor' diyor.

Mesane kanseri hastalarının hekime başvurmada önce şikâyeti, %85 oranında idrarda ağrısız kanama şeklinde öne çıkıyor. Bunu izleyen yakıntılar ise enfeksiyonla karıştırılmakla beraber, idrarda yanma ve sık idrara çıkış talebi model kendisini gösteriyor. Prostat kanserinde, son zamanlarda kanser taraması ek olarak sık yapıldığından hiçbir belirti yokken sıhhat sorunu yakalamak olası olabiliyor. Hastalıkta, kesinlikle bir belirti olmamakla beraber zahmetli idrar inşa etmek, kesik kesik idrar inşa etme ve sık tuvalete çıkış benzeri sorunlara görülebiliyor. Prostat kanseri vakalarında en mukassi vaziyet ise rastgele bir belirti olması halinde erken aşamanın geçirilmiş olması Faruk Yençilek, bilhassa vurgulanan tarama testlerinde amacın, hastalığın prostatın dışına çıkmadan yakalanmasını sağlamak meydana geldiğini ifade ediyor. Prostat kanseri derneği idare heyeti doktordan çekinen hastalara ise birtakım hatırlatmalar yaptı: Doktordan çekinerek sıhhatli olma yolunda inşa edilmiş olan tüm girişimler sağlıksızdır. Hangi test olursa olsun tüm bunların ferdi model yorumlanması ve değerlendirilmesi amaçlı hekime gereksinim vardır. Prostat kanserinde mühim meydana gelen sıhhat sorunu ek olarak prostatın dışına çıkmadan yakalamaktır. Zira erken aşamadaki prostat kanseri operasyon haricinde HIFU benzeri çeşitli yaklaşımlarla da iyileştirme edilebiliyor.

'Sigaraya hiç başlamamak en güzel riziko azaltıcı yaklaşımdır!'

Faruk Yençilek; mesane kanseri amaçlı en mühim rizikonun sigara meydana geldiğini söylüyor ve ekliyor: 'Ağır içici model isimlendirilen ve gün içerisinde bir paketten sık sık sigara içenlerde riziko 5 kat ek olarak yüksektir. Sigara bırakıldığında İdrar kesesi kanseri gelişim rizikosu önce 4 senede %30, sonraki 25 senede %60 oranında azalır. Fakat asla sigara içmeyenler düzeyine inmez. Bunun için bağlı olarak sigaraya hiç başlamamak en güzel riziko azaltıcı yaklaşımdır. Uzunca müddetli taşı olanlar ve uzunca müddetli sondalı kalanlar da riziko sınıfı içindedir.

Prostat kanserinden korunmak için; Hayvansal yağ ve kırmızı et tüketimine önem verilmeli

Kesik Kesik İdrar Yapma Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Banyo Yaparken İdrar Yapmak

Banyo Yaparken İdrar Yapmak

İdrar Enfeksiyonu Belirtileri ve Tedavisi

İdrar Enfeksiyonu Belirtileri ve Tedavisi

Gece Sık İdrara Çıkma

Gece Sık İdrara Çıkma

Bayanlarda İdrar Kaçırma Belirtileri ve Tedavisi

Bayanlarda İdrar Kaçırma Belirtileri ve Tedavisi

İdrar Tahlilinde Kan Görülmesi Nedenleri?

İdrar Tahlilinde Kan Görülmesi Nedenleri?

Güncel

İdrar Sancısı Belirtileri ve Tedavisi

İdrar Sancısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Yeşil İdrar Belirtileri ve Tedavisi

Yeşil İdrar Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

İdrar Yanmasına Ne İyi Gelir?

İdrar Yanmasına Ne İyi Gelir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6