Erkeklerde İdrar Yaparken Yanma
15 Mayıs 2024

Erkeklerde İdrar Yaparken Yanma

Erkeklerde idrar yaparken yanma, erkeklerde idrar yaparken yanmanın sebeplerinin başında enfeksiyon gelir. Tıpkı kadınlardaki gibi sistit yani mesane enfeksiyonunun belirtisidir. Erkeklerde idrar yaparken yanma mesanedeki iltihapların idrar yaparken yanma ve sızlamaya neden olur. Erkeklerdeki idrar yaparken yanma ise son derece rahatsız edici ve sıkıntılı verici bir durumdur.

Erkeklerde idrar yaparken yanma sebepleri; erkeklerdeki idrar yaparken yanmanın çeşitli nedenleri olabilir uzun süre idrar tutmak ve bunu alışkanlık haline getirmek, az su içmek, iç çamaşırı temizliğine dikkat etmemek, böbrek taşı olması, prostat büyümesi, iltihabı, mesane iltihabı, ülser gibi hastalıkların olması da erkeklerde idrar yaparken yanmanın sebeplerindendir.

Erkeklerde idrar yaparken yanma belirtileri; idrar yaparken penis içinde ağrı olması, sık sık idrara çıkma isteği, idrar yaparken damla damla ve ağrılı olması, idrarın renginin bulanık olması gibi belirtiler görülmektedir. Bu hastalık zamanında tedavi edilmezse ateşleme, terleme ve halsizlik gibi belirtiler de görülmektedir.

Erkeklerde idrar yaparken yanma tedavisi; erkeklerdeki bu rahatsızlığın tedavisi genellikle antibiyotiktir. Çünkü bu bir iltihabı hastalıktır. Ancak gelişi güzel antibiyotik kullanılmamalı öncelikle Uzman bir doktora muayene olunup doktorunuzun vereceği idrar tahlilinin yapılması gerekmektedir. Daha sonra bu tahlil sonucunda erkeklerde idrar yaparken yanmanın neden olduğu bakterinin cinsi öğrenilir ve ona göre antibiyotik tedavisi uygulanır. Bu tedavi ile bol bol su içilmesi gerekir. Çünkü bol miktarda içilen su bakterilerin vücuttan idrar yolu ile atılmasına yardımcı olur. Bir de erkeklerdeki idrar yaparken yanma şikâyeti olanların alkol, sigara, kafein ve asitli içeceklerden uzak durmaları gerekir.

Erkeklerde İdrar Yaparken Yanma Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İdrar Kesesi Görevi Nelerdir?

İdrar Kesesi Görevi Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Hamilelikte İdrar Rengi Nasıl Olur?

Hamilelikte İdrar Rengi Nasıl Olur?

Güncel

İdrardan Kan Gelmesi Belirtileri ve Tedavisi

İdrardan Kan Gelmesi Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

İdrar Testi Neden Yapılır?

İdrar Testi Neden Yapılır?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6